ایران ۶۰ هزار تن شکر خام برزیلی خرید

1095

رویترز به نقل از منابع بازرگانی بین‌المللی گزارش داد ایران ۶۰ هزار تن شکر خام برزیلی خریداری کرده و به خریدی که اوایل ماه جاری داشت؛ افزوده است.

به گزارش ایسنا، منابع بازرگانی اظهار کردند، شرکت بازرگانی دولتی ایران اوایل هفته از یک شرکت بازرگانی بین المللی یک محموله شکر خام خریداری کرد.

به گفته یک منبع بازرگانی ارشد، این محموله برای تحویل فوری به قیمت ۴۶۶ دلار در هر تن شامل هزینه و حمل بار تمام شد. ایران اوایل ماه میلادی جاری محموله جداگانه ای از شکر خام برزیلی به میزان ۶۰ هزار تن برای تحویل بین ۱۵ ژوییه تا ۱۵ اوت خریداری کرده بود.

یک منبع آگاه دیگر به رویترز گفت: به نظر می رسد شرکت بازرگانی دولتی ایران در مزایده اخیر پول بیشتری برای این محموله پرداخت کرده است.

منابع بازرگانی ماه گذشته اظهار کرده بودند ایران در مجموعه معاملات حداقل ۲۵۰ هزار تن شکر خام برزیلی برای تحویل در ماه مه و ژوئن خریداری کرده است و خریداران عمدتا واردکنندگان خصوصی بوده اند.

تحریمهای بین المللی علیه ایران از جمله محدودیتهای بانکی در راستای اجرایی شدن برجام در ژانویه برداشته شدند. اگر چه تجارت مواد غذایی و کالاهای بشردوستانه هرگز برای ایران محدود نشد، اما مشکلات مالی برای پرداخت پول مبادلات بازرگانی و همچنین ذخیره سازی کالاها از جمله شکر، سال گذشته فعالیت خرید را کمتر کرد.

به گفته منابع بازرگانی، خریداران ایرانی آخرین بار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ شکر خریداری کردند.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند

*